Atrakcje

Wyciąg narciarski Harenda

Ośrodek Narciarsko Rekreacyjny Harenda Zakopane to zimowa stacja sportowa wraz z zespołem wyciągów, tras narciarskich i snowboardowych, szkołą narciarską z wypożyczalnią sprzętu zimowego oraz zapleczem gastronomicznym. Od wyciągu dzieli nas zaledwie 200 metrów.

Skocznie narciarskie

Wielka Krokiew imienia Stanisława Marusarza to największa spośród zakopiańskich skoczni narciarskich o punkcie konstrukcyjnym K120. Położona na północnym stoku góry Krokiew u zbiegu ulic Bronisława Czecha i Józefa Piłsudskiego, jest jednym z najpiękniejszych obiektów tego typu. Swoją urodę zawdzięcza naturalnemu położeniu pośród tatrzańskich lasów.

Krupówki

Krupówki to jedno z tych miejsc w Zakopanem, które trzeba odwiedzić. Ten zamknięty dla ruchu samochodowego deptak biegnący przez środek miasta ma 1100 m długości. Większość mieszczących sie wzdłuż Krupówek budynków zajmują liczne restauracje i karczmy góralskie oraz sklepy z pamiątkami, jest tu również postój dla dorożek.

Zdj: Zakopane – Krupówki (MAREK PODMOKŁY)

Muzeum Jana Kasprowicza

Jan Kasprowicz znany jest przede wszystkim jako poeta – przedstawiciel Młodej Polski, autor takich wierszy jak “Krzak dzikiej róży” czy “Księga ubogich”; tłumacz znanych dzieł literatury europejskiej, autor dramatów i recenzji teatralnych. Był nie tylko znanym literatem i szanowanym profesorem Uniwersytetu Lwowskiego, ale i wesołym towarzyszem wieczorów w zakopiańskich kawiarniach, gdzie bywał często ze swoimi przyjaciółmi – Stefanem Żeromskim i Leopoldem Staffem, Witkacym i wieloma innymi.

Miejska Galeria Sztuki

Galeria prezentuje współczesną profesjonalną plastykę polską w kraju i zagranicą. Organizuje spotkania autorskie, pokazy filmów o sztuce, wieczory poezji oraz już od roku 1977 koncerty kameralne i okolicznościowe wraz z Muzeum Karola Szymanowskiego – “Atma” i Towarzystwem Muzycznym im. K. Szymanowskiego w Zakopanem. Galeria organizuje również targi sztuki współczesnej. 

Aqua Park Zakopane

Aquapark w Zakopanem oferuje swoim gościom liczne atrakcje. Dla fanów pływania przygotowano dwa baseny rekreacyjno-pływackie:wewnętrzny powierzchni 384,5m2 i długości 25 m z wodą o temperaturze 28,5 oC z trzema torami pływackimi (które można wynająć po wcześniejszej rezerwacji) oraz z biczami wodnymi w części rekreacyjnej, basen ma głębokość 13-150 cm.

Gubałówka

Plac pod Gubałówką stanowi przedłużenie Krupówek, prowadzi do niego nowo wybudowane przejście podziemne pod ulicą Kościeliską. Plac to przede wszystkim wielkie targowisko gdzie kupić można wszystko od kożuchów i butów po owoce i kwiaty, a przede wszystkim regionalne wyroby z drewna, owcze skóry oraz prawdziwe góralskie oscypki i bundz.

Kolej linowa na Kasprowy Wierch

Kolejka na Kasprowy Wierch to jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa. Droga na szczyt Kasprowego Wierchu liczy 4291,59 metrów, ale dzięki nam trwa zaledwie kilkanaście minut – wagoniki przewożą jednorazowo nawet 60 osób zimą, latem 32 osoby! Podróż ponad tatrzańskimi dolinami obfituje we wspaniałe widoki i dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Wycieczki motocyklowe

Jesteśmy zapalonymi motocyklistami a pobliskie trasy znamy na wylot. Chcemy podzielić się z Wami gotowymi przepisami na kilka pięknych motocyklowych dni. W razie pytań na miejscu, w naszym pensjonacie, służymy pomocą!